Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Yankeesi się nie poddają

Piotr Stępiński
UKS "Yankees" Działdowo na Mistrzostwach Polski Juniorów w baseballu mieli medal w zasięgu ręki. Niestety skończyło się na siódmym miejscu.

Wynik został zmieniony po kilku dniach od zakończenia zawodów przez władze Polskiego Związku Baseballu i Softballu.

Yankeesi w półfinałach pokonali zaplecze extra ligi Demony Miejska Górka 10:6 i Dęby Osielsko 6:5, przegrali z drugo ligowymi zespołami z Kutna i Mazowsza. Trzy drużyny miały zanotowane 2 zwycięstwa i o miejscach decydowały małe punkty, które dawały awans, między innymi zespołowi z Działdowa. Zgodnie z regulaminem po zakończeniu zawodów została podana klasyfikacja, według której zawodnicy z Kutna, Mazowsza i Działdowa awansowali do finału Mistrzostw Polski Juniorów.

Radość ekipy z Warmii i Mazur została zakłócona przez działaczy w Warszawie. Ich zdaniem organizator półfinału źle spisał regulamin i awans został przyznany zespołowi z Osielska. Yankeesi musieli zadowolić się siódmym miejscem w kraju i wynikiem 27,5 pkt dla województwa. W finale wygrało Kutno przed Osielskiem i Mazowszem.

Takie „działania” związku uderzają w uczciwą rywalizację sportową, jak zwykle najbardziej cierpią na tym zawodnicy. Pocieszeniem jest fakt, że 90% zespołu to 16-latkowie i przed nimi 2 lata szans na medal. Z drużyny odszedł Maciej Wróblewski, który przeniósł się do Kutna i trenuje już z seniorami drużyny Mistrzów Polski Stali Kutno. Yankeesi nie poddają się i trenują do Działdowskiej Ligii Baseballu, która ma ruszyć pod koniec września. Do rozgrywek wstępnie zgłosiło się aż siedem ekip.

W skład drużyny, która wywalczyła siódme miejsce w Polsce wchodzą: Maciej Wróblewski, Bartosz Gajtkowski, Radosław Myśliński, Cezary Kucharski, Paweł Karbowski, Radosław Reluga, Przemysław Kawczyński, Karol Gulczyński, Dawid Jurkowski, Jarosław Małetka, Krzysztof Malinowski, trener Zdzisław Ziółkowski.

Najbliższe imprezy baseballowe:
22.09.2010 Działdowo, Al. Koproski Stadium – Mistrzostwa Warmii i Mazur młodzików, wrzesień 2010 – Inauguracja Działdowskiej Ligi Baseballu.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny