Zapaśniczki Cartusii z medalami Mistrzostw Polski Juniorek

Maciej Krajewski
Tym razem bez złota, ale i tak drużynowo Cartusia utrzymała się w czołówce.
Tym razem bez złota, ale i tak drużynowo Cartusia utrzymała się w czołówce. Cartusia Kartuzy
Kolejne trzy medale mistrzostw Polski powędrowały do podopiecznych sekcji zapaśniczej Cartusii Kartuzy. Dominika Konkel, Klaudia Merchel i Paulina Rejter wywalczyły srebro i dwa brązowe krążki, wynosząc też klub wysoko w klasyfikacji drużynowej.

Kartuscy zapaśnicy przyzwyczaili już swych fanów do sukcesów. Oczekiwań tych nie zawiodła i ekipa, reprezentująca stolicę Kaszub na Mistrzostwach Polski Juniorek U20, rozgrywanych w dniach 12-14.04 w Brzeźnicy (woj. śląskie). Do rywalizacji stanęły tu trzy zawodniczki Cartusii Kartuzy: Dominika Konkel, Klaudia Merchel oraz Paulina Rejter.

Najlepiej poszło Dominice, która w swej kategorii wagowej zdobyła srebro. Klaudia i Paulina zaś wywalczyły po brązie.

Choć złotego krążka tym razem zabrakło, wyniki kartuskich zapaśniczek odbiły się na wysokiej pozycji samej Cartusii w klasyfikacji drużynowej. Na 36 startujących zespołów z całej Polski kartuzianie byli szóstym.

Owocnym weekend pochwalić się mogą również najmłodsi podopieczni kartuskiego klubu. W sobotę 13 kwietnia w Lisich Jamach trwał Turniej o Puchar Prezesa Pomorskiego Okręgowego Związku Zapaśniczego, na którym zmierzyli się ze sobą młodzicy i dzieci.

Łącznie Cartusia zdobyła tu cztery złote medale, pięć srebrnych i jeden brąz, co przyniosło ekipie ze stolicy Kaszub 3. miejsce w punktacji drużynowej - tuż za ZKS Granica Gdańsk (2. miejsce) i ZKS Miastko (1.).