Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu olsztyńskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, 6
Mamy oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu olsztyńskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, które zostały opublikowane przez PKW. Jak prezentuje sie końcowy rezultat głosowania? Zobacz szczegółowe dane, zamieszczone poniżej.
Wyniki wyborów do rady powiatu olsztyńskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MOSZCZYŃSKI Andrzej: pozycja 1 : 4,68% (1 476 głosów)
- KOZŁOWSKI Mirosław Jan: pozycja 2 : 4,68% (1 476 głosów)
- BRONAKOWSKA Joanna: pozycja 3 : 4,68% (1 476 głosów)
- SZCZYGLAK Piotr: pozycja 4 : 4,68% (1 476 głosów)
- PLAWGO Agata Joanna: pozycja 5 : 4,68% (1 476 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SIDOR Maria: pozycja 1 : 1,38% (434 głosów)
- CZAPLICKI Piotr: pozycja 2 : 1,38% (434 głosów)
- HINZMANN Robert Paweł: pozycja 3 : 1,38% (434 głosów)
- BIERMANN Jan Ryszard: pozycja 4 : 1,38% (434 głosów)
- DĄBROWSKA Kamila: pozycja 5 : 1,38% (434 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- WILIŃSKA Renata Krystyna: pozycja 1 : 1,16% (365 głosów)
- WITCZAK Marek: pozycja 2 : 1,16% (365 głosów)
- BANACKA Marlena: pozycja 3 : 1,16% (365 głosów)
- LESIŃSKI Kamil Sebastian: pozycja 4 : 1,16% (365 głosów)
- LEWANDOWSKI Przemysław: pozycja 5 : 1,16% (365 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- JASIŃSKA Mirosława Zofia: pozycja 1 : 5,27% (1 662 głosów)
- SZEWCZYK Beata: pozycja 2 : 5,27% (1 662 głosów)
- BRZÓSKA Robert Jacek: pozycja 3 : 5,27% (1 662 głosów)
- GRODZKA Wioletta: pozycja 4 : 5,27% (1 662 głosów)
- MICHAŁOWSKI Tomasz Michał: pozycja 5 : 5,27% (1 662 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TRZYNAŚCIE GMIN:
- LICHOCKI Andrzej Jerzy: pozycja 1 : 0,99% (312 głosów)
- RADKIEWICZ Patrycja: pozycja 2 : 0,99% (312 głosów)
- SŁOMIŃSKI Radosław: pozycja 3 : 0,99% (312 głosów)
- RUTA Zofia: pozycja 4 : 0,99% (312 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ POWIAT OLSZTYŃSKI:
- SZTER Krystyna: pozycja 1 : 6,74% (2 126 głosów)
- MOSTEK Piotr: pozycja 2 : 6,74% (2 126 głosów)
- ZAHORSKI Tomasz: pozycja 3 : 6,74% (2 126 głosów)
- MOSZCZYŃSKA Marzanna Ewa: pozycja 4 : 6,74% (2 126 głosów)
- KOWALSKI Jakub: pozycja 5 : 6,74% (2 126 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu olsztyńskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MICHALSKA Elżbieta Joanna: pozycja 1 : 4,41% (1 280 głosów)
- KULA Jarosław: pozycja 2 : 4,41% (1 280 głosów)
- WŁOCH-GINTER Anna Małgorzata: pozycja 3 : 4,41% (1 280 głosów)
- ŻUKOWSKA Iwona: pozycja 4 : 4,41% (1 280 głosów)
- GAŃKO Mirosław Stanisław: pozycja 5 : 4,41% (1 280 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WIELGUS Zofia Małgorzata: pozycja 1 : 3,33% (967 głosów)
- BORKOWSKI Dominik Mateusz: pozycja 2 : 3,33% (967 głosów)
- HUBACZ Wojciech: pozycja 3 : 3,33% (967 głosów)
- SKIBA-LIPNICKA Renata: pozycja 4 : 3,33% (967 głosów)
- KUNKA Tomasz: pozycja 5 : 3,33% (967 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- KOSUDA-KASPRZAK Katarzyna: pozycja 1 : 1,64% (475 głosów)
- KOWALSKI Krzysztof: pozycja 2 : 1,64% (475 głosów)
- PIÓRKOWSKA Jadwiga: pozycja 3 : 1,64% (475 głosów)
- BERNACKI Dariusz: pozycja 4 : 1,64% (475 głosów)
- DŁUGOZIMA Stanisław Marian: pozycja 5 : 1,64% (475 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- JODKO Waldemar: pozycja 1 : 5,04% (1 463 głosów)
- RYDEL Anna Magdalena: pozycja 2 : 5,04% (1 463 głosów)
- GACIOCH Roman: pozycja 3 : 5,04% (1 463 głosów)
- ZIEMIAŃSKA Anna: pozycja 4 : 5,04% (1 463 głosów)
- ZIELIŃSKI Ryszard: pozycja 5 : 5,04% (1 463 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TRZYNAŚCIE GMIN:
- WŁOCH Piotr Jacek: pozycja 1 : 0,84% (245 głosów)
- GĄSKA Marta: pozycja 2 : 0,84% (245 głosów)
- GWIAZDA Michał: pozycja 3 : 0,84% (245 głosów)
- PRZYBYŁOWSKI Mariusz: pozycja 4 : 0,84% (245 głosów)
- PŁOSKA Katarzyna Patrycja: pozycja 5 : 0,84% (245 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ POWIAT OLSZTYŃSKI:
- RADZISZEWSKI Janusz: pozycja 1 : 4,73% (1 373 głosów)
- IWAŃSKA Sylwia Ewa: pozycja 2 : 4,73% (1 373 głosów)
- JANCZARA Krzysztof Stanisław: pozycja 3 : 4,73% (1 373 głosów)
- BUDEK Marzena: pozycja 4 : 4,73% (1 373 głosów)
- KAROL Jan Piotr: pozycja 5 : 4,73% (1 373 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu olsztyńskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SAWCZUK Aleksander Mieczysław: pozycja 1 : 2,8% (762 głosów)
- FRĄCZEK Barbara: pozycja 2 : 2,8% (762 głosów)
- OSTROWSKA Klaudia: pozycja 3 : 2,8% (762 głosów)
- SOBEK Rafał Zbigniew: pozycja 4 : 2,8% (762 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- RUCIŃSKI Wojciech: pozycja 1 : 1,8% (489 głosów)
- DRĘŻEK Szymon: pozycja 2 : 1,8% (489 głosów)
- RYNKOWSKA Jadwiga: pozycja 3 : 1,8% (489 głosów)
- ŚWIDWA Jolanta Teresa: pozycja 4 : 1,8% (489 głosów)
- SZCZYRBA Andrzej Ryszard: pozycja 5 : 1,8% (489 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- TRZASKOWSKI Przemysław Marcin: pozycja 1 : 2,02% (549 głosów)
- DUK Kinga: pozycja 2 : 2,02% (549 głosów)
- JURCZAK Andrzej: pozycja 3 : 2,02% (549 głosów)
- MAŁASZKIN Agnieszka: pozycja 4 : 2,02% (549 głosów)
- ABAKO Dariusz Grzegorz: pozycja 5 : 2,02% (549 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ŁAŃKO Małgorzata Krystyna: pozycja 1 : 3,21% (872 głosów)
- SZELĄGOWSKI Marek Jacek: pozycja 2 : 3,21% (872 głosów)
- SKINDEL Grażyna: pozycja 3 : 3,21% (872 głosów)
- BALIŃSKI Tomasz Jan: pozycja 4 : 3,21% (872 głosów)
- PLICH Janusz: pozycja 5 : 3,21% (872 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TRZYNAŚCIE GMIN:
- WARZYBOK Tomasz Jakub: pozycja 1 : 0,18% (49 głosów)
- CHMIELEWSKA Bożena: pozycja 2 : 0,18% (49 głosów)
- PRZEWOŹNY Roman: pozycja 3 : 0,18% (49 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ POWIAT OLSZTYŃSKI:
- ABAKO Andrzej Janusz: pozycja 1 : 10,62% (2 886 głosów)
- KOBYLIŃSKA Zdzisława Marianna: pozycja 2 : 10,62% (2 886 głosów)
- WRONKA Adam: pozycja 3 : 10,62% (2 886 głosów)
- ZYGIEL Zofia Władysława: pozycja 4 : 10,62% (2 886 głosów)
- WOLAK Jarosław Marek: pozycja 5 : 10,62% (2 886 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu olsztyńskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- FRĄCZEK Marcin Roman: pozycja 1 : 3,3% (1 897 głosów)
- MICHALSKA Jolanta Anna: pozycja 2 : 3,3% (1 897 głosów)
- MĘDREK Dariusz: pozycja 3 : 3,3% (1 897 głosów)
- SZOKA Kamila Ewelina: pozycja 4 : 3,3% (1 897 głosów)
- BRONAKOWSKI Mariusz Bogdan: pozycja 5 : 3,3% (1 897 głosów)
- SWYD Iwona Alicja: pozycja 6 : 3,3% (1 897 głosów)
- RODE Paweł Stanisław: pozycja 7 : 3,3% (1 897 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- DOMARADZKA-ZIAREK Danuta Ewa: pozycja 1 : 2,29% (1 316 głosów)
- GONTARSKI Sebastian: pozycja 2 : 2,29% (1 316 głosów)
- ROMANOWSKI Marek: pozycja 3 : 2,29% (1 316 głosów)
- LACH Wiesława: pozycja 4 : 2,29% (1 316 głosów)
- RULKA Wiesława: pozycja 5 : 2,29% (1 316 głosów)
- DERECKI Marek Janusz: pozycja 6 : 2,29% (1 316 głosów)
- CZABRYCKI Zbigniew Paweł: pozycja 7 : 2,29% (1 316 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- GUGAŁA Natalia: pozycja 1 : 0,93% (534 głosów)
- GĄSKA Rafał: pozycja 2 : 0,93% (534 głosów)
- ŁUPIŃSKA-OKORSKA Wioletta Sylwia: pozycja 3 : 0,93% (534 głosów)
- ROJEWSKI Waldemar Józef: pozycja 4 : 0,93% (534 głosów)
- SZYSZKA Robert Sławomir: pozycja 5 : 0,93% (534 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MICHALSKA-REDA Joanna Klaudia: pozycja 1 : 4,03% (2 314 głosów)
- CZERNIEWSKA Krystyna Grażyna: pozycja 2 : 4,03% (2 314 głosów)
- GOTOWSKA Joanna: pozycja 3 : 4,03% (2 314 głosów)
- RUCH Łukasz Paweł: pozycja 4 : 4,03% (2 314 głosów)
- OBUCHOWICZ Piotr: pozycja 5 : 4,03% (2 314 głosów)
- KOŁOSOWSKI Szymon Marek: pozycja 6 : 4,03% (2 314 głosów)
- SONTOWSKA Martyna: pozycja 7 : 4,03% (2 314 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TRZYNAŚCIE GMIN:
- KUR-RYDZEWSKA Monika: pozycja 1 : 0,63% (361 głosów)
- KASPEROWICZ Grzegorz: pozycja 2 : 0,63% (361 głosów)
- ŻOCHOWSKA Bożena: pozycja 3 : 0,63% (361 głosów)
- BASTKOWSKI Henryk: pozycja 4 : 0,63% (361 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ POWIAT OLSZTYŃSKI:
- SZYDŁO Jacek Tomasz: pozycja 1 : 3,64% (2 092 głosów)
- KILJAN Krzysztof Andrzej: pozycja 2 : 3,64% (2 092 głosów)
- DUDA Henryk Kazimierz: pozycja 3 : 3,64% (2 092 głosów)
- NIKIEL Antoni Jan: pozycja 4 : 3,64% (2 092 głosów)
- ARNISTA Ewa: pozycja 5 : 3,64% (2 092 głosów)
- PALMOWSKA Irena: pozycja 6 : 3,64% (2 092 głosów)
- GISKA Ewa: pozycja 7 : 3,64% (2 092 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu olsztyńskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PIWCEWICZ Marian: pozycja 1 : 1,98% (2 946 głosów)
- KAMIŃSKI Krzysztof Adam: pozycja 2 : 1,98% (2 946 głosów)
- SUŚWIŁŁO Małgorzata: pozycja 3 : 1,98% (2 946 głosów)
- ZAMOŻNIEWICZ-BAŁDYGA Joanna: pozycja 4 : 1,98% (2 946 głosów)
- RADZIKOWSKI Grzegorz: pozycja 5 : 1,98% (2 946 głosów)
- GRYCZON Katarzyna: pozycja 6 : 1,98% (2 946 głosów)
- SZCZEŚNIAK Aleksander Dominik: pozycja 7 : 1,98% (2 946 głosów)
- KOSTKA Anna: pozycja 8 : 1,98% (2 946 głosów)
- JAKUBIAK Waldemar: pozycja 9 : 1,98% (2 946 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ŚMIETANKO Łukasz: pozycja 1 : 1,04% (1 540 głosów)
- NOWAK Konrad Krzysztof: pozycja 2 : 1,04% (1 540 głosów)
- DUDZIŃSKI Konrad: pozycja 3 : 1,04% (1 540 głosów)
- ARMBORST Justyna: pozycja 4 : 1,04% (1 540 głosów)
- PAKOSZ Wioletta: pozycja 5 : 1,04% (1 540 głosów)
- PIECHOCIŃSKA Katarzyna Natalia: pozycja 6 : 1,04% (1 540 głosów)
- JEWARTOWSKI Michał: pozycja 7 : 1,04% (1 540 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- DUDA Luiza: pozycja 1 : 0,65% (965 głosów)
- SNOPEK Beata Magdalena: pozycja 2 : 0,65% (965 głosów)
- CHODORSKA Bogusława: pozycja 3 : 0,65% (965 głosów)
- MODRZYŃSKA Anna Katarzyna: pozycja 4 : 0,65% (965 głosów)
- KOWALSKI Kamil: pozycja 5 : 0,65% (965 głosów)
- CAŁKA Wojciech: pozycja 6 : 0,65% (965 głosów)
- MISIEWICZ Damian: pozycja 7 : 0,65% (965 głosów)
- MYDŁO Damian Aleksy: pozycja 8 : 0,65% (965 głosów)
- SMOLIŃSKI Grzegorz Stanisław: pozycja 9 : 0,65% (965 głosów)
- ZALEWSKI Jerzy Karol: pozycja 10 : 0,65% (965 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- POLITEWICZ Marcin: pozycja 1 : 3,77% (5 590 głosów)
- DROZDOWSKI Grzegorz Piotr: pozycja 2 : 3,77% (5 590 głosów)
- SYPIAŃSKI Janusz: pozycja 3 : 3,77% (5 590 głosów)
- ZALEWSKA Marzena Mirosława: pozycja 4 : 3,77% (5 590 głosów)
- BRYK Anna: pozycja 5 : 3,77% (5 590 głosów)
- OLKOWSKI Mariusz: pozycja 6 : 3,77% (5 590 głosów)
- CZARNECKA Grażyna Danuta: pozycja 7 : 3,77% (5 590 głosów)
- PAROL Jarosław Jerzy: pozycja 8 : 3,77% (5 590 głosów)
- KASPRUK Wojciech Henryk: pozycja 9 : 3,77% (5 590 głosów)
- JABŁOŃSKA Kornelia: pozycja 10 : 3,77% (5 590 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TRZYNAŚCIE GMIN:
- RUTA Maciej: pozycja 1 : 0,81% (1 199 głosów)
- ŻEMAJTYS Jan: pozycja 2 : 0,81% (1 199 głosów)
- DOWGIELEWICZ Jan: pozycja 3 : 0,81% (1 199 głosów)
- SZTAJNBORN Krystyna Dobrosława: pozycja 4 : 0,81% (1 199 głosów)
- JABŁOŃSKI Krzysztof Marian: pozycja 5 : 0,81% (1 199 głosów)
- ŻOCHOWSKI Grzegorz: pozycja 6 : 0,81% (1 199 głosów)
- CHAMCZYK Małgorzata: pozycja 7 : 0,81% (1 199 głosów)
- NADOLSKA Kinga Olga: pozycja 8 : 0,81% (1 199 głosów)
- CZERNIEWICZ Kamila Elżbieta: pozycja 9 : 0,81% (1 199 głosów)
- KWIATKOWSKI Jacek: pozycja 10 : 0,81% (1 199 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ POWIAT OLSZTYŃSKI:
- KLEWIADO Anna Maria: pozycja 1 : 2,51% (3 733 głosów)
- STOKŁOS Anna: pozycja 2 : 2,51% (3 733 głosów)
- PASZKIEWICZ Waldemar: pozycja 3 : 2,51% (3 733 głosów)
- GUGA Barbara Krystyna: pozycja 4 : 2,51% (3 733 głosów)
- GRZESZCZUK Dorota Elżbieta: pozycja 5 : 2,51% (3 733 głosów)
- SZARNOWSKI Edward: pozycja 6 : 2,51% (3 733 głosów)
- MILEWSKA Bożena: pozycja 7 : 2,51% (3 733 głosów)
- MELER Michał: pozycja 8 : 2,51% (3 733 głosów)
- BIADAŁA Krzysztof Paweł: pozycja 9 : 2,51% (3 733 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu olsztyńskiego z okręgu nr 6
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PŁOSKI Ryszard Jacek: pozycja 1 : 3,98% (897 głosów)
- SZYMAŃSKI Grzegorz: pozycja 2 : 3,98% (897 głosów)
- TOBIASZ Marta: pozycja 3 : 3,98% (897 głosów)
- GOŁĘBIEWSKA Stella Grażyna: pozycja 4 : 3,98% (897 głosów)
- KUCIŃSKI Maciej: pozycja 5 : 3,98% (897 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- CYGAN Mateusz: pozycja 1 : 1,25% (283 głosów)
- PETRYNA Ewa Anna: pozycja 2 : 1,25% (283 głosów)
- KOWALCZYK Rafał: pozycja 3 : 1,25% (283 głosów)
- SZCZEPAŃSKA Marta: pozycja 4 : 1,25% (283 głosów)
- FANKULEWSKA Teresa Danuta: pozycja 5 : 1,25% (283 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- HAPANOWICZ Małgorzata Ewa: pozycja 1 : 1,62% (366 głosów)
- MÓRAWSKA Wanda: pozycja 2 : 1,62% (366 głosów)
- GILEWICZ Ryszard: pozycja 3 : 1,62% (366 głosów)
- HODYRA Romuald Dariusz: pozycja 4 : 1,62% (366 głosów)
- PRZYWOŹNA Anna: pozycja 5 : 1,62% (366 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- WROCHNA Artur Zenon: pozycja 1 : 8,09% (1 824 głosów)
- DEOROCKA Edyta: pozycja 2 : 8,09% (1 824 głosów)
- SZOSTEK Mirosław: pozycja 3 : 8,09% (1 824 głosów)
- REDMAN Elżbieta: pozycja 4 : 8,09% (1 824 głosów)
- GRZESZCZAK Michał Przemysław: pozycja 5 : 8,09% (1 824 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TRZYNAŚCIE GMIN:
- SOBIECKI Robert Piotr: pozycja 1 : 1,16% (262 głosów)
- BRZEZIŃSKA Monika: pozycja 2 : 1,16% (262 głosów)
- KOWALSKI Dariusz: pozycja 3 : 1,16% (262 głosów)
- NOWAKOWSKA Katarzyna Wanda: pozycja 4 : 1,16% (262 głosów)
- KOLEC Mariusz: pozycja 5 : 1,16% (262 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ POWIAT OLSZTYŃSKI:
- TYTZ Jerzy Stanisław: pozycja 1 : 3,9% (879 głosów)
- LUŚNIA Anna: pozycja 2 : 3,9% (879 głosów)
- SZCZYGLAK Mariusz: pozycja 3 : 3,9% (879 głosów)
- GOŁĘBIEWSKA Paulina: pozycja 4 : 3,9% (879 głosów)
- HACIA Jarosław Maciej: pozycja 5 : 3,9% (879 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że zbiera się wyniki poszczególnych komitetów, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
Udział w podziale głosów biorą tylko te komitety, które uzyskały powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?